حشیش و چگونگی ابتلاء به بیماری‌های روانی

 • حشیش و بیماری روانی حشیش و چگونگی ابتلاء به بیماری‌های روانیپس از یافتن “شواهد اساسی” در این مورد که چگونه حشیش (ماری‌جوانا) سیستم پاداش مغز را با افزایش احساسات منفی و کاهش انگیزش دگرگون می‌کند، مطالعة جدید بینش عمیق‌تری در این مورد ارائه می‌دهد که چطور مصرف درازمدت حشیش می‌تواند تأثیرات منفی بر سلامت روانی انسان داشته باشد.
  مطالعه می‌گوید شواهد کافی وجود دارد که نشان می‌دهند حشیش، یا کانابیس، سطح دوپامین مغز را کاهش می‌دهد. دوپامین یک پیام‌رسان عصبی است که نقشی مهم در فراگیری، حرکت، انگیزش، احساسات و سیستم پاداش مغز بازی می‌کند.
  پایین بودن سطح دوپامین با تغییرات خُلقی، خستگی مفرط، افسردگی و فقدان انگیزش مرتبط شده است. کمبود دوپامین در بسیاری از اختلالات نورولوژیک شامل بیماری پارکینسون، و اختلال کمبود تمرکز (توجه) بیش‌فعالی (ADHD) وجود دارد.
  رهبر مطالعه پروفسور اُلیور هاوز / Oliver Howes از شورای پژوهش پزشکی (MRC) مرکز علوم بالینی امپریال کالج لندن و تیم وی یافته‌های خود را در نشریة نیچر / Nature منتشر کرده‌اند.
  بر مبنای نظرسنجی ملی مصرف مواد مخدر و بهداشت سال ۲۰۱۴، در حدود ۲۲.۲ میلیون نفر کاربر حشیش در ایالات متحد آمریکا وجود دارد، که این رقم حشیش را به عنوان رایج‌ترین مادة مخدر غیر قانونی در این کشور معرفی می‌کند.
  مصرف درازمدت حشیش با تعدادی از بیماری‌های روانی نظیر شیزوفرنی (اسکیزوفرنی)، اضطراب و افسردگی مرتبط دانسته شده، اما ساز و کار پشت این ارتباط ناروشن باقی مانده است.
  با توجه به روند رو به رشد قانونی شدن مصرف حشیش برای کاربردهای پزشکی و تفننی، محققان مایلند در مورد چگونگی اثرگذاری حشیش بر مغز به دانش بیشتری برسند.
  برای مطالعة خود، پروفسور هاوز و تیمش مروری بر تعداد انبوهی از مطالعات انجام دادند که در چگونگی تأثیر ترکیب روانگردان اولیة حشیش – تتراهیدروکانابینول (THC) – بر مغز تحقیق کرده بودند.
  تماس درازمدت با تتراهیدروکانابینول بر سیستم دوپامین اثر می‌گذارد
  بر مبنای نظر محققان، اکنون “شواهد اساسی” در مطالعات حیوانی و انسانی در این مورد وجود… «متن کامل در کانال تلگرام»

  کلینیک روانشناسی پلاک یک
  @pelak_aval

  #حشیش #مواد #جنس_ناب #اولک #بنگ#گل #کانابیس #روانشناسی_بالینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*